Door Frank Slijper - Het leek er halverwege werkelijk op dat FC Utrecht kon stunten tegen PSV, maar het betere veldspel van de koploper gaf uiteindelijk de doorslag. De 1-0 voorsprong bij rust bleek niet voldoende. Toch was er geen reden voor teleurstelling na de 2-1 nederlaag. We hebben het achterliggende kalenderjaar genoeg genoten in Galgenwaard. En ook tegen PSV toonde FC Utrecht zich weer van zijn beste kant.

Bij het afdalen van de trappen sprak achterbuurman Hans wijze woorden: “We worden geen kampioen, we zullen niet degraderen en als we Europees voetbal halen hebben we een extra feestje.” Daarmee gaf hij de stemming juist weer. Nadat FC Utrecht in een aantrekkelijke wedstrijd het hoofd moest buigen voor PSV, overheerste in Vak P toch vooral tevredenheid.

Er was bovendien sprake van een bijzondere bonus in de extra tijd. Een bonus van pure extase, gedurende drie seconden. Zolang duurde het, tot een groot deel van de supporters zich realiseerde dat de vrije trap van Soufian El Karouani niet in het doel, maar in het zijnet was beland. Het bleef daarom 1-2. Maar die drie euforische seconden kan niemand ons meer afnemen. 

Speciale gasten in Vak P waren vanmiddag Gerrit en Heleen uit Zeist. Lekker op de fiets door zonnig Amelisweerd naar het stadion. Heleen overwon geleidelijk haar hoogtevrees op rij 42, intussen toonde Gerrit zich een heuse voetbalkenner. “Die Engwanda, dat is echt een topspeler. Geweldig. En die Perisic, die nummer 5 van PSV, valt me bar tegen. Eigenlijk de hele wedstrijd nog niet gezien.” Dat had je nou niet moeten zeggen, Gerrit... Niet veel later viel de 1-2. Kopbal Perisic.

Heleen bij 't Vuur en Gerrit van der Vorst (foto: FS)

Gerrit vertelde oorspronkelijk uit Venlo te komen. Hij legt momenteel de laatste hand aan een biografie over Beb Bakhuys. Een van de beste vooroorlogse voetballers in Nederland, en met afstand de beste voetballer die ooit voor VVV uitkwam. Een bijzonder verhaal met een zeer discutabele rol van de KNVB die tot zijn vlucht naar het buitenland leidde. 

Terug naar het heden. Het voetbaljaar 2025 zit erop, we gaan het kerstreces in. Even drie weken pauze. Dan gaan we in januari 2026 direct knallen met drie competitiewedstrijden tegen achtereenvolgens NEC, Volendam en Sparta én drie midweekse wedstrijden. FC Twente thuis voor de KNVB-beker en in de poulefase van de UEFA league ontmoeten we Celtic in Glasgow  en Genk in Utrecht. Nu al weer zin in. 

Welk nieuws zullen we over Ron Jans de komende weken horen? Het is aannemelijk dat er op korte termijn duidelijkheid komt over zijn toekomst. Vak P zou het toejuichen als hij er nog een jaartje aan vastplakt, maar we achten de kans klein. Het is de populaire trainer van harte gegund om meer van zijn familie en vrije tijd te gaan genieten. 

Zou Jordy Zuidam al een short-list in zijn bureaula hebben liggen? Een talent, een gelouterde trainer, een buitenlander misschien? Een ding hebben de jaren met Ron Jans ons wel geleerd: de nieuwe trainer moet ook qua karakter en uitstraling goed bij de club passen. Zo’n match geeft rust, duidelijkheid, stabiliteit en vertrouwen. Pijlers waarop FC Utrecht in de Ron Jans-jaren succesvol is gebleken. Succes Jordy! En schroom niet de voetbaldeskundigen uit Vak P te raadplegen als je het even niet meer weet.  

Fijne feestdagen en graag tot januari 2026!
   

Frank Slijper