Utrechter Pim Walenkamp (1974) is de afgelopen week teruggekeerd als Eerste Kamerlid.

In 2023 werd Walenkamp al eens geïnstalleerd als lid van de Eerste Kamer; hij stond dat jaar op plek 10 van de kandidatenlijst van de BBB. Door zijn matige gezondheid en hoge werkdruk besloot hij per 1 februari 2024 zijn Kamerlidmaatschap te beëindigen.

Deze maand schoof BBB-senator Eugène Heijnen door naar het demissionaire kabinet-Schoof. Hij is daar nu staatssecretaris. Na het vertrek van Heijnen kreeg Walenkamp de kans om weer terug te keren en dat heeft hij gedaan.

Hij is ditmaal echter niet toegelaten tot de BBB-fractie omdat de afspraak zou zijn geweest dat hij niet weer de Kamer inging, meldt De Telegraaf. De partij zelf meldt officieel dat hij vanwege "persoonlijke omstandigheden" niet mag terugkeren tot de fractie. Walenkamp heeft het tegenover Nieuws030 over "verschillen van inzicht en aanpak".

De BBB-fractie bestaat nog uit 13 leden. In 2023 haalden ze 16 zetels. In mei en juni 2025 gingen er al twee senatoren weg.

Walenkamp, die nu als onafhankelijk lid doorgaat, is ook leraar Nederlands op middelbare school De Passie in Utrecht. In 2027 zijn de volgende verkiezingen voor Provinciale Staten en de Eerste Kamer.

In de Eerste Kamer (75 leden) zitten slechts twee leden met minder ervaring (twee leden van de VDD). Walenkamp zit er - inclusief vandaag - 238 dagen in.

Op Facebook schrijft hij: "Mijn best ga ik doen, maar dat kan ik niet alleen. Bid voor me, dat heb ik hard nodig."

(JT)