Op 10 september j.l. is de voormalige Utrechtse voetballer Joop van den Bogert overleden. Hij is 85 jaar oud geworden. 

Joop speelde in de jaren '60 een aantal seizoenen succesvol in het eerste elftal van zijn DOS. Hij was een broer van DOS-spelers Louis en Ries van den Bogert. 

De afkorting van voetbalclub DOS staat voor Door Oefening Sterk. De club werd in 1957/58 kampioen van de eredivisie, de enige landstitel van een Utrechtse club op het hoogste landelijke niveau.

DOS kwam ook uit in de Europa Cup I en de Jaarbeursstedenbeker, de voorloper van de UEFA Cup. In 1970 fuseerden DOS, Elinkwijk en Velox (beide ook Utrechtse profclubs) tot FC Utrecht. (Lees hier meer over DOS)

Joop was een graag geziene gast bij de vele reünies van 'Utrechts betaald voetbal'.

Zijn uitvaart vindt in besloten kring plaats.

Verslag in het Utrechts Nieuwsblad na de 3-1 winst van DOS op Feyenoord in 1965. Op de foto: Joop van den Bogert.

DOS in Basel in 1966 voor de Jaarbeursstedenbeker. Staand v.l.n.r: Johan Plageman, Arie de Kuyper, Leo de Vroet, Ton van der Linden, Eddy Achterberg, trainer Louis van den Bogert; gehurkt: Hans de Weerd, Joop van den Bogert, Ed van Stijn, Theo Hoogeveen, Henk Wery en Ben Aarts.

(JT)