Redders van verdwenen telefoons en meer

Gepubliceerd: donderdag 19 juni 2025 15:41
Door Jim Terlingen - Deze week waren ze weer in Utrecht te vinden, de Recovery Divers. De Italiaanse student Mattia verloor zijn iPhone in de Oudegracht in de buurt van de kanoverhuur aldaar.
De Recovery Divers zijn beroepsduikers. Ze worden onder meer gebeld in verband met spullen die in het water terecht zijn gekomen. De laatste tijd zijn dit vaak telefoons.
In dit geval is duiker Marja de grote redder. Al na twee minuten komt ze weer boven water met in haar hand Mattia’s telefoon. Werkend. Met grote verbazing stotterde Mattia daarna in het Engels: “Hij doet het gewoon… écht?”
Verslagen van Utrechtse reddingsacties zoals deze staan op de website van de Recovery Divers. Daar is te zien dat deze week in onze stad ook nog een trouwring werd opgedoken.
Bewegende beelden zien? Twee jaar geleden maakten ze dit filmpje in Utrecht naar aanleiding van het omslaan van een kano op de Kromme Rijn: