Door Jim Terlingen - Op het Domplein zijn op maandagmiddag 4 mei vijf nieuwe struikelstenen geplaatst voor Utrechtse studenten. Ze kwamen naast de vier stenen die daar in maart 2025 al eerder zijn gelegd. De plaatsing werd georganiseerd door de opleiding Duitse taal en cultuur van de Universiteit Utrecht. 

Deze Stolpersteine zijn er ter nagedachtenis aan Wim Eggink (1920-1945), Truus van Lier (1921-1943), Trui van Lier (1914-2002), Cornelis van Lier (1912-1940) en Isaac Cohensius (1910-1993). 

Trui en Isaac hebben de oorlog overleefd. Struikelstenen kunnen ook geplaatst worden voor mensen die niet zijn omgekomen in de oorlog. Universiteit Utrecht heeft informatie online staan over de vijf.

De Van Lier-steentjes voor de plaatsing (Trui, Cornelis en Truus zijn familie. Hun vaders waren broers)

Achter de microfoon: Doris Abitzsch en haar collega Stefan Sudhoff

Daniël van den Bos plaatste het steentje voor Isaac, waarover hij een boek schreef

Van boven naar onder: steentjes voor Truus, Cornelis, Trui, Wim en Isaac (foto's: JT)