Deze kiek is gemaakt op: zaterdagmiddag 11 oktober 2025, 13.05 uur

Waar? Maliebaan-kruising

Door: Jim Terlingen

Want? De werkzaamheden op de kruising Maliebaan-Burgemeester Reigerstraat-Nachtegaalstraat zijn afgerond. Men heeft hem opnieuw ingericht en het riool vernieuwd.

Er is een grote rotonde aangebracht. Het grote gevolg is dat er geen stoplichten meer zijn. Op dit moment mogen auto's nog wel over de middenbaan van de Maliebaan rijden. Daar zijn nu ook fietsers welkom.

In het midden van de kruising komen bomen, zodat de cultuurhistorische bomenrij op de Maliebaan weer beter op elkaar aansluit.

Binnenkort start men met de werkzaamheden aan de ventwegen.

Tot ver in 2026 wordt er gewerkt rond de historische Maliebaan. De middenbaan wordt een autovrije promenade. Auto’s maken dan gebruik van de ventwegen.

Zie ook: werkzaamheden rond Maliebaan begonnen (juni 2025)

Auto's kunnen naar de overkant komen via de rotonde

Een maximale snelheid van 30 km/h op de middenbaan van Maliebaan, waar nu ook fietsers welkom zijn (alle foto's: Jim Terlingen)