Kiek op: nieuwe muurschilderingen
Gepubliceerd: maandag 8 september 2025 00:03
Deze kiek is gemaakt op: zondag 7 september 2025, rond 15.00 uur
Door: Colette Mulder
Waar? Wijde Begijnehof
Want? Vanmiddag werden in de entree van het Wijde Begijnehof twee mooie nieuwe muurschilderingen onthuld.
De jongste bewoner van het hof, die heel toepasselijk 'Rosie' heet, mocht bij de onthulling een ballon gevuld met rozenblaadjes doorprikken. De ballon verwees met de kleur en vorm naar een druif, hintend op de verbindende drempelborrels in coronatijd en de wijngaard in de tuin.

Kunstenaarsduo VAAF, Lotte Masker & Jonna Bo Lammers, kijkt toe. Zij maakten de schilderingen. Ze hadden tijdens het schilderen nog nooit zo vaak koffie en lekkers aangeboden gekregen als van de hofbewoners hier. Die bewoners waren er vandaag ook bij, net als een aantal omwonenden van het hofje, die uitgebreid met elkaar doorpraatten.

De muurschilderingen verbinden dus nu al volop. Dat gebeurde deze week ook. Terwijl de schilders bezig waren, raakten een hofbewoner en bewoner van de Voorstraat aan de praat n.a.v. de roos in de schildering, die deed denken aan een overleden moeder. Er werd een traantje weggepinkt.

Alle foto's en tekst: Colette Mulder