Door Jim Terlingen - Vanavond vondt achter het stadhuis in een fijne, magische zomeravondsfeer de vijfde editie plaats van de Open Air Movie Night. Er kwamen weer veel mensen af op het jaarlijkse gratis cadeau aan de stad van de drie bioscopen van Jos Stelling: Slachtstraat, Springhaver en Louis Hartlooper Complex.

Ook Jos Stelling (tweede van links) keek mee. Alle foto's: JT

Op de rol stond dit keer de iconische film Cabaret uit 1972 van regisseur Bob Fosse, winnaar van maar liefst acht Oscars en uitgegroeid tot een van de meest invloedrijke musicals aller tijden.

Cabaret neemt je mee naar het Berlijn van begin jaren dertig. In de rokerige sfeer van de beroemde Kit Kat Club schittert Sally Bowles, terwijl buiten de club de wereld langzaam verandert.

Met onvergetelijke muziek, spectaculaire choreografieën en een meeslepend verhaal over liefde, vrijheid en maatschappelijke onrust blijft Cabaret ruim vijftig jaar na verschijning even krachtig als actueel.

Still uit Cabaret (1972)

Zie ook: een glimp van de vierde editie, in 2025 (film: Hair uit 1979)