Van onze redactie - Ons bereikte vanmorgen het trieste bericht dat afgelopen dinsdag een jonge man is overleden die zondag onwel werd tijdens de marathon van Utrecht. Hij lag twee dagen in het ziekenhuis in coma nadat hij daar naartoe was vervoerd.

Hoogstwaarschijnlijk is hij de persoon die rond 12.30 uur in Houten werd gereanimeerd en naar het ziekenhuis werd vervoerd. Hij was naar verluid een twintiger.

Op zondag 31 mei werden ook tijdens harloopevenementen in Amersfoort en Groningen mensen onwel en naar het ziekenhuis gebracht. De warmte op deze dag speelde vermoedelijk een rol.

Eerder
In Leiden werd op 10 mei een bijna 16-jarig meisje onwel tijdens haar halve marathon. Bij haar had reanimatie geen resultaat. Wat de precieze oorzaak is van haar overlijden, is nog niet bekend.